Kitaplar
Mustafa Kartal'ın kitaplarını incelemek için lütfen tıklayın.
 
 
Galeri
Etkinliklerimizden çekilmiş kareleri görmek için lütfen tıklayın.
 
Nefes Yazıları
Nefes Terapisi
Farkındalık Uygulamaları
Doğru Nefes Alma
Nefes Haberleri
Nefes Teknikleri
 
E-Bülten
Eğitim ve hizmetlerimizden, etkinliklerimizden haberdar olmak, duyurularımızı almak isterseniz E-Bülten’e katılabilirsiniz.
 
 
 

Anasayfa
Mustafa Kartal Kimdir?
Eğitimler
Etkinlik Takvimi
Bize Ulaşın

NEFES EĞİTİMCİSİ OLUYORUM
Özlenen Deniz Özer | 07/12/2012Nefes Eğitimcisi Oluyorum

Çok sıcak bir yaz... Akşamları sıcaktan nefes alamıyorum, uykum kaçıyor. Edirne'de yapılacak fazla bir şey yok. Ben benlik arayışımın içine girmişim. Yeni bir bilgelik, üstün bir farkındalık yakalamaya uğraşıyorum. Hep daha fazlasını ister ya insanoğlu, daha fazlası olmalı zamanlarındayım. Bir tarafım da öğrenci, "hazır olunca öğretmen gelir uğraşma" diyor.

Can dostum, yol arkadaşım; uzun zamandır nefes diyor, nefesine tam odaklanmak, nefsini kontrol altına almak için akşamları uzun uğraşlar sergiliyor. Güzel kızım, gül yüzlümün nefes alışlarını izlerken hooommmm diye taklit ediyor ben de onlara keyifle gülümsüyorum ve erteliyorum onlara katılmayı.

İçimde yoğun bir sıkıntı var. İş yerimdeki arkadaşımla hiç olmaması gereken bir sebepten kırılıyoruz ve gidiyor. Vardır bunda da bir hayır deyip, olacak olan değişimi bekliyorum. Ardından, bana acayip bir güç geliyor. Daha önce de Kuantum Yaşam Okulu’na gitmeye karar verdiğim gibi, bir çırpıda karar veriyorum ve Mustafa KARTAL’ı arıyorum, ben nefes eğitimi almak istiyorum diyorum. O da bana hemen başlayacağını söylüyor. Akışa bırakmak ve çok istemek ne güzel! Evren, bana hemen, olsun o halde diye cevap veriyor ve keşiş yolculuğum başlıyor. Aslında ben uzun zamandır gezginim, anda geleni kabul halindeyim. Öyle güzel şeyler elde ettim ki bu sayede anlatamam. Yaradan neylerse, güzel eyler deyip yola koyuluyorum.

Nefes Okuluna giderken içim kıpır kıpır. Acaba burada beni neler bekliyor diye içimden mırıldanıyorum. Al nefes, ver nefes ile ne olacak diyor egom. Seni fark ediyorum, otur aşağı diyorum. Maltepe’de güzel bir bahçede otururlarken buluyorum Mustafa Hocamı ve arkadaşlarımı. Öyle şeker, öyle samimi, öyle içten ki hepsi…

Kişisel gelişimcilerde çoğunlukla gözlemlediğim, mesafe, ulaşılmazlık, blokaj, ben oldum halleri vardır. Ama bu sefer bunların hepsinin çok tersi oluyor, hatta daha fazlası. Aradığım aile ortamında ders keyfini yakalıyorum. Boş bir anını bile bizden ayrı geçirmeyen bir adam görüyorum. Bana göre, samimi, içten, bize tüm bilgeliğini sonuna kadar açan harika bir öğretmen, ona göre öğrenci olan Mustafa KARTAL
Sonra dersler başlıyor. Her gün bir önceki günden daha güzel…Farkındalık ve anda kalmak hep uğraştığım şey, zaman zaman yaşıyordum ama nefes ile her an bu kadar çok yaşayacağımı hiç ummuyordum.

Önce ayetteki nefsini bilmek öğretisinin doğru nefes almak olduğunu ve en kızdığımız anda derin bir nefes alarak anında değiştiğimizi gördüm. Küçücük bir kızın doğru nefes tutuşuyla anında dünya kadar şeyi ezberlediğini, bir köpeğin sıcakta yerde yatarken kolayca kendi vücudunu soğutabildiğini ama bizim yanıyoruz. Derken kendi gücümüzü kullanamayarak çok zararlı olan klimaya sarıldığımızı keşfettim vs.vs.
Bir gün derse geldim, bu gün holoterapi diyor hoca, hayda bu da ne? Mustafa Bey’e göre “Fabrika ayarlarına geri dönmek” anlamına geliyor ve bize holoterapiyi anlatıyor. Biz de egomuz “yapma” dese de hazırlanıyoruz yeni serüvenimize. Yatar vaziyette, hocanın denetiminde, nefes alışverişine başlıyoruz. Sonra kendimizden geçiyoruz ve teta seviyesinde uçmaya başlıyoruz. Sadece andayız sanki başka hiçbir şey yok yeryüzünde, bilinçaltımız olduğu haliyle tüm çıplaklığı ile gözümüzün önüne serilivermiş ve hocamızın sesi geliyor derinden. “Sahip olduklarını, sahip olduğunu sandıklarını özgür bırak ve katlanarak sana dönüşlerini izle” diyor. O anda benden yoğun bir çığlık sesi geliyor, canım acıyor ama bırakıyorum ya da gitmelerine izin veriyorum. Ardından “en çok kırıldıklarını affet, kalbine al, bağışla ve özgür bırak” diyor. Sırayla gözümün önüne geliyor kişiler, seremoni halinde bağışlıyor ve kalbime alıyorum herkesi teker teker…

En can alıcı kişi de kim biliyor musunuz? Belki de en zor bağışlanır olanı, tabi ki kendim. Yani kendini olduğun gibi kabul etmek ne zor bir şey aslında bir bilseniz… Herkes ben kurbanım, hiç suçum yok, kendimi çok seviyorum der ama gizliden kendine küstür. Teta seviyesindeyken, bilinçaltı her şeyi yüzeye çıkarır zaten. Kendimi kabul zevkini yaşarken bir baktım, hiç aklımda olmayan, uzun zamandır görüşmediğim arkadaşım, daha doğrusu benle görüşmeyi reddeden arkadaşım gözlerimin önünde, af diliyorum ve kalbime alıyorum onu da. Bir bakıyorum çalışmanın sonunda çırılçıplak kalmışım, tüm yük üzerimden gitmiş. Uyanıyorum, arkadaşlarıma bakıyorum, sanki onlar onlar değil, karşımda bir melek ordusu duruyor. Her biri ayrı ayrı arınmış, berraklaşmış, gençleşmiş.

Benim de hayatımda en özel terapi deneyimi olarak hafızama kazınıyor. Bir süre sonra eğitim bitiyor, sevgiyle, bildiğini sonuna kadar hiç çekinmeden vermeye çalışan değerli öğretmenimizin ışığı ile…İş yerime geri dönüyorum ve mucizeleri beklemeye başlıyorum, her gece kabus gibi rüyalar görüyorum. Sağ olsun Işık Hocamdan aldığım Rüya Eğitimleri ile arınmaya başladığımı hissediyorum. Öyle mutlu, öyle canlıyım ki en az on kişi ne kadar gençleşmişsin diyor, şaşırıyorum. Bir anda çok değişik şehirlerden, benden eğitim almaya gelen insanlar oluyor. Mucizeyi her an hissedip yaşamaya başlıyorum. Benim için en can alıcısı ne biliyor musunuz on beş yıldır görüşmediğim arkadaşım telefonumu internetten bulup, bana ulaşıyor ve geçmişte yaşanan ne varsa unutalım diyor, inanamıyorum. E bu mudur, budur diyorum içimden sessizce. Uzun zamandır kitabıma başlamak istiyordum, bir türlü ilham gelmiyordu.

Bir anda aklıma Beethoven geliyor; “Müzik benim ilham yeteneğimden çok, Yaradanın en iyisini yapma arzusuna bağlıdır. Fikirler doğru olduğunda, ön hazırlığın hiçbir önemi yoktur.” Ve artık kitabımı yazıyorum. Ben de artık tüm benliğimle inanarak; “Bıraktım aksın, izin verdim olsun” diyorum.
Benim varlığımın büyümesine sürekli destek veren, bana kötülükler yapıp, hayatın güzelliğini ve gücümü anlamamı sağlayan herkese, Yaradan’a, Şemsi Tebriz-i’ye, R. Şanal’a, Mustafa Kartal’a, gül yüzlüme ve tabi ki beni özgür bırakıp, izin veren egoma sonsuz sevgi ve şükran yolluyorum. Holoterapiyi zevkle tüm danışanlarıma uyguluyorum ve yaşadıkları mucizevi deneyimleri seyretmekten büyük keyif alıyorum.

Özlenen Deniz ÖZER

 
Tüm makaleler
 
Nefes Terapisi
RÜYA GÖREN EVREN -- İÇİNDEKİLER ---
Holoterapi Eğitiminin Genel Amacı ve Faydaları
Holoterapi Çalışmasında Doğum Travmasının Gözlenmesi ve İyileştirilmesi
Holoterapi Çalışması
Nefes Tutma Çalışmaları
Bolluk Bilinci Oluşturmak İçin Nefes Meditasyonu
HOLOTERAPİDE BOTOX ETKİSİ
Nefes Terapisi Kitabımı Okudunuzmu?
HOLOTERAPİ NEFES ÇALIŞMASI NEDİR?
BIRAK AKSIN, İZİN VER OLSUN
Zamanı Yönetmek Için Bilinçaltını Programlamak
Beyin Kimyasında Düşünce ve Duyguların Oluşması
Derin Uyku Uyumak ve Boyun Fıtığını İyileştirmek İçin Nefes Çalışması
Nefesi Derin Alıp Uzun Vermenin Faydaları
Kabul Etme Nefesi
Taşikardiyi nefesle düzeltmek
Migren Ağrılarını İyileştirmek İçin Diyafram Kullanımı
Yürüyerek Nefes Tutmayı Geliştirme Çalışması
Sahiplenmeyin
Farkındalık Uygulamaları
SAF BİLİNÇ MEDİTASYONU
Düşünce Gücünü Kuvvetlendirmek İçin Nefes Çalışması
Nefesle Beynin İki Lobunu Eşitleme Çalışması
Renk İmgelenerek Yapılan Nefes Çalışması
Birlik Bilinci Nefesi
Bilinçli Nefeslerle Potansiyelleri Açığa Çıkarmak
Beynin İki Lobunu Nefesle Eşitleme
Budist Öğretilerde Nefes Farkındalığı
Nefesle Astral Projeksiyon
Düşünce Ve Nefes Birdir.
Farkındalık, Deneyimin Hatırllanmasıdır
ÖLÜME YAKIN DENEYİMLERDE CO2 ETKİSİ
NEFES SAYMA MEDİTASYONU
KABUL ETME NEFESİ
SAF TANIKLIK DURUMU
Beynin Performansını Artırmak için Nefes Çalışmaları
Affetmek ve Özgürleşmek
KONTROLLERİ BIRAKMAK
Nefes Çalışmalarının Getirdikleri
Doğru Nefes Almanın İlkeleri
Nefes Teknikleri İle İrade Kazanmak
Nefes Egitiminin Cocuklara Ne Gibi Faydalari Var?
Dogru Nefes Almanin Onemi
Nefes Tutmada Diyafram Kullanimi Ve Dusunsel Antreman
Esneme Nedir?
Nefes Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Konular
Strese Karşı Senkronize Nefes Teknikleri
YÜRÜYEREK SOLUNUMU TEST ETMEK
Doğru Nefes Alma
Mustafa Kartal Nefes Uygulamalarının Sübjektif Gözlemleri
Nefesle İyileşme Sistemi
Derin ve sığ solumanın arasındaki fark nedir?
Akciğerlerin Yapısı ve Çalışma Düzeni
Sporda Nefes Kullanımı
Solunumun Kalitesini Belirleyen Faktörler
Sporda Anaerobik Solunum
An Aerobik Solunum
Çocuklar Diyafram Kullanmayı Neden Bırakırlar?
Çocuklar İçin Nefes Vermeyi Kuvvetlendirme Teknikleri
Çocuklar Neden Nefes Eğitimi Almalıdır?
Anahtar Minerallerin Takviyesiyle Solunumda Temizlik Reaksiyonları
Diyet Besin ve Anahtar Mineral Kullanımı
Kare Nefes Alıştırması
Soğuk Duş Almanın Nefes Eğitimine Katkısı
ESNEKLİK ÇALIŞMALARINDA NEFES DİSİPLİNİ OLUŞTURMAK
DİYAFRAM NEFESİNE GEÇİŞİN ETKİLERİ
Holoterapide Anne Karnı Sürecinde Gezegen Etkilerinin Gözlenmesi
Trioid Bezi Ve Nefes İlişkisi
Nefes Teknikleri İle Öfke Ve Kızgınlık Kontrolü
Gözünüzün İliştiği Her Yere “NEFES AL” yazın
Nefes Alma Sanatı - Mustafa Kartal' ın yeni kitabı okurlarla buluştu!
Burun Yerine Ağız Kullanmanın Olumsuzlukları
Neden Burun? Neden Diyafram?
Nefes Haberleri
PANİK BOZUKLUKLARDA NEFES KULLANIMI
NEYE NİYET NEYE KISMET
"30 GÜNDE NEFES MUCİZESİ" KİTABI İŞE YARIYOR MU?
30 GÜNDE NEFES MUCİZESİ KİTABI ÇIKTI
"Nefesle Zayıflama" adlı yeni kitabım çıktı! - Mustafa Kartal
YENİ KİTABIM ÇIKIYOR. "30 GÜNDE ADIM ADIM VERİMLİLİK"
Yeni kitabım çıktı."HER ZAMAN DAHA İYİSİ VAR"
Mustafa Kartal İle Olimpos Nefes Kampı ( 16 - 17 - 18 - 19 Mayıs 2014, 4 gün 3 gece )
Yeni kitabım
Sağlıklı, Paralı, Aşkla Dolu Mutlu Bir Yaşam İçin
Epilepsi Rahatsızlıkları İçin Diyafram Uyarımı
Farkındalıkla Potansiyelleri Keşfetmek --AKTÜEL DERGİSİ
Lenf Dolaşımı İçin Derin Nefes Kullanımı
Savaş-kaç Sisteminin solunumla İlişkisi
Yetersiz Nefes ve Kanser İlişkisi
Eski Çin Tıbbında Nefes Teknikleri
Uyku Kalitesi Ve Solunum İlişkisi
Yung’un Nefesle Kişilik Analizi
HAMİLELİK VE DOĞUMDA NEFES
Kalp Hastalıkları ve Hızlı Solunum İlişkisi
60 Nefes Çalışmasında Endorfin ve Serotonin İlişkisi
Ciğerlerin Tamamını Kullananlar Daha Zeki Oluyor
FARKINDALIK TESTİ
SES EĞİTİMİNDE NEFES KULLANIMININ ÖNEMİ
SOLUNUMDAN KANSER TESHİSİ YAPILABİLİYOR
NEFES EĞİTİMCİSİ OLUYORUM
Anaerobik solunum nedir?
Nefesi eğitmek ve yeterli oksijen almak için soğuk duş
Nefes Teknikleriyle Zihin Degistirilebiliyor.
Bir öğretmenin heyecan ve konuşma zorluğu hikayesi
Asidoz’a Karşı Nefes Kullanımı
Tüm Nefes Çalışmaları Yapan Dostların Dikkatine!!!
Değişmek mi, Dönüşmek mi?
60 Nefes Çalışmasında Endorfin Ve Serotonin İlişkisi
60 NEFES ÇALIŞMASI
Nefes Teknikleri
ŞAŞIRTMA TEKNİĞİ
Sıkıştırma Nefesi
Nefes Sağlığınızı Test Etmek İster Misiniz?
Derin Nefesle, Sığ Nefes Arasındaki Fark
Karaciğeri Nefes Teknikleri Kullanarak Temizleme Çalışması;
İştah Kesme Nefesi
Sayı Kontrollü Nefes Çalışmaları
Diyaframın Sporcu Üzerinde Önemi
Nefesle Omurga Sorunlarını İyileştirmek
Duygularınızı Nefes Kullanarak Yönetebilirsiniz
Nefes Tekniklerinin Sinir Sistemi Üzerinde Etkileri
Nefes Uygulamaları DNA yı değiştirebiliyor
Kaygı ve Nefes İlişkisi
Yüzmede Nefes Tekniği
Deniz Tutmasına Nefesle Önlem Almak
Nefesle Esneklik ve Gerilme Çalışmaları
Sigarayı Nefes Teknikleri İle Bıraktım
Nefes Teknikleriyle Göbekten Zayıflamak
Vagus Nefes Tekniği
Nefes Eğitiminin Çocuklara Faydaları
Nefes Kontrolü İle Yitirilen İradenin Yeniden Kazanılması
Nefes Teknikleri İle Sınav Heyecanını Yenmek
Nefes Eğitimi Çocukların Ders Başarısını Arttırıyor
SONSUZLUK NEFESİ ÇALIŞMASI
3 Derin Nefes
SES DALGALARININ ALANSAL ETKİLERİ
10 Saniye Nefesi
Nefes Uygulamalarının Beyin İşlevselliğine Etkisi
İdeal Nefes Hızı
Solunum Çalışmalarında Mineral Kullanımı
Konuşmanın Önemi
Ölüme Yakın Deneyimlerde Azalan CO2’in Etkisi
Bir Hayalim Var...
Derin Nefes Çalışmalarında Temel Minerallerin Desteklenmesi
 
Tüm hakları saklıdır. 2024 Copyright ©
Mustafa Kartal | Nefes Teknikleri