Kitaplar
Mustafa Kartal'ın kitaplarını incelemek için lütfen tıklayın.
 
 
Galeri
Etkinliklerimizden çekilmiş kareleri görmek için lütfen tıklayın.
 
Nefes Yazıları
Nefes Terapisi
Farkındalık Uygulamaları
Doğru Nefes Alma
Nefes Haberleri
Nefes Teknikleri
 
E-Bülten
Eğitim ve hizmetlerimizden, etkinliklerimizden haberdar olmak, duyurularımızı almak isterseniz E-Bülten’e katılabilirsiniz.
 
 
 

Anasayfa
Mustafa Kartal Kimdir?
Eğitimler
Etkinlik Takvimi
Bize Ulaşın

Mustafa Kartal
 

Mustafa Kartal Kimdir?

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar akademisi Şan Bölümünü bitirdikten sonra Opera yüksek bölümüne devam ederek Şan ve Nefes eğitimini sürdüren Mustafa Kartal, 1978 senesinde İstanbul Devlet Opera ve Balesinin açmış olduğu yeterlilik sınavını kazandı. 1979 senesinde kadrolu devlet sanatçısı unvanı ile sanat hayatına başladı. Mustafa Kartal, günümüze kadar sergilenen birçok opera, operet, müzikal ve konserlerde yer aldı ve yer almaya devam etmektedir.

Mustafa Kartal, ICF Coaching Master eğitimi alarak kişisel gelişim çalışmalarını sürdürdü. Pranayama ve Kokyu ho nefes ekolleri üzerine araştırmalar yaparak "Nefesin Sihirli Gücü" isimli kitabını hazırladı.
Daha sonra kendi geliştirdiği Holoterapi Nefes ekolünü anlatan "Nefes Terapisi" isimli kitabı Sistem Yayıncılık’tan yayınladı.

Daha sonra gördüğü lüzüm üzerine daha çok şarkıcılar ve konuşmacılara destek veren Konservatuar, müzik okulları ve yüksek okullarda ders kitabı olarak kabul edilen "Ses Teknikleri" kitabını hazırladı.

Kişisel gelişimde nefes kullanımı konularında destek vermek amaçlı olarak "Birşey Değişir Herşey Değişir", "Nefesle İyileşme", "Nefes Farkındalığı" ve son olarak “Nefes Alma Sanatı” isimli kitaplarını hazırlayarak yine Sistem Yayıncılık’tan yayımlanmasını sağladı.

Halen opara sanatçılığı ve öğretim göevliliğine ilaveten birçok dergi ve gazetelere, değişik portallara yazılar hazırlamakta, yaşam koçluğu, nefes koşluğu, nefes eğitmenliği ve nefes terapistliği yapmakta, yurt içinde ve yurt dışında seminerler vermekte, nefes teknikleri atölyeleri düzenlemektedir.

mkartalll@yahoo.com
www.nefesteknikleri.com
www.nefesokulu.com

 
Tüm hakları saklıdır. 2024 Copyright ©
Mustafa Kartal | Nefes Teknikleri