Kitaplar
Mustafa Kartal'ın kitaplarını incelemek için lütfen tıklayın.
 
 
Galeri
Etkinliklerimizden çekilmiş kareleri görmek için lütfen tıklayın.
 
Nefes Yazıları
Nefes Terapisi
Farkındalık Uygulamaları
Doğru Nefes Alma
Nefes Haberleri
Nefes Teknikleri
 
E-Bülten
Eğitim ve hizmetlerimizden, etkinliklerimizden haberdar olmak, duyurularımızı almak isterseniz E-Bülten’e katılabilirsiniz.
 
 
 

Anasayfa
Mustafa Kartal Kimdir?
Eğitimler
Etkinlik Takvimi
Bize Ulaşın

Nefes Teknikleri İle Stresten Özgürleşmek

Bu eğitimin amacı; kurum personellerinin ve yöneticilerinin nefes tekniklerini kullanarak stresten özgürleşmelerini sağlamak ve böylece verimliliklerini arttırmaktır.   

Otonom sinir sistemi, yaşam döngüsü içerisinde varlığımız kendini tehdit altında hissetmeye başladığında bir alarm durumuna geçerek kendi içerisindeki sakinlik durumunu bozar. İşte bu alarm durumuna stres diyoruz. Stres devreye girdiğinde savunma sistemi de dahil olmak üzere tüm sistemlerin düzeni bozulur. Vücudumuzun otonom sinir sistemi, stresli durumu sezip adrenalin salgılar ve kalbimizden bağırsak hareketlerine kadar bütün ritimlerimiz düzensizleşmeye başlar. Yapılan çalışmalarda, kronik stresin beynin hafıza merkezindeki hücreleri erittiği gözlenmiştir. Bu hücrelerin arasındaki bağlantıların erimesi, unutkanlık durumu yaratmaktadır. Nefes teknikleri uygulamaları düzenli tatbik edildiğinde beyni strese karşı korumuş oluruz.  "Nefes Teknikleri ile Stresten Özgürleşme" eğitimimizde otonom sinir sistemimize etkili bir sakinleşme sağlayan teknikler öğretilmektedir. Nefesin kontrol edilmesi ile sağlanan uyum, vücudu kronik strese bağlı olarak ortaya çıkan devamlı alarm durumundan çıkartır. Eğitim sonunda katılımcılar, nefeslerini kullanarak stresten özgürleşmeyi öğrenmiş durumda olurlar. 

Eğitmen: Mustafa Kartal

Eğitim Süresi: 1 tam gün 
 
Tüm hakları saklıdır. 2019 Copyright ©
Mustafa Kartal | Nefes Teknikleri